TRAntique WoodEN

Antique Wood

 1. 01

  Antique Pine

  Antique Pine

  MORE
 2. 02

  Antique Chestnut

  Antique Chestnut

  MORE
 3. 03

  Antique Oak

  Antique Oak

  MORE

+90 532 406 1391

150-200 years of valuable antique wood

Antique Oak, Antique Brown, Antique Pine

AntikaAhşap

Meşe-Kestane ağaç, tahta ve kalaslarımız en az 150-200 yıllık oldukları için yeni kesilmiş ağaçlardan çok daha sağlam, sert ve dayanıklıdır.
Dayanıklı olmasının sebebi kalaslar ağaçların özlerinden kesilmesidir. Mimarların ve atölyelerin ilk tercihi her zaman eski ağaçtan
yana olmuştur. Bizde bu tercihle yola çıkarak Mimarlarımızı ve atölyelerimizi eski meşe ve kestane ağaçlarıyla tanıştırdık.

MORE

Why the old trees?

Ahşap insanlık tarihindeki en eski yapı malzemesidir. Ülkemiz topraklarında da çok eskilerden beri kullanılmaktadır. Özellikle İstanbulun bazı semtleri, Safranbolu ve Beypazarında hala varlıklarını sürdüren yüzlerce yıllık ahşap evler bulunmaktadır. Ahşap üstün mekanik özelliklere sahiptir. Ahşabın taşıma gücü, eğrilme ve bükülmeye direnci, ısı değişiklikleri ile boyut değiştirmemesi nedeniyle ürünler için en ideal yapı malzemesidir.

Meşe, Kestane, Çam ağaçlari yıllar önce özlerinden kesildikleri için bu ağaçlar doğadan fırınlanmıştır. Dolasıyla daha sağlam ve sert bir biçim haline gelmiştir. Kullanıldığı yerde kesinlikle bükülme oynama ve açılma yapmaz. Bu yüzden Eski Ağaç kesinlikle ilk tercih edilenler arasındadır. Eski yapılar sağlamlıklarından dolayı her türlü ahsap işinde kullanılır.

Bizler gerçek dönüşümü sağlayarak, sizlere yaşam alanlarınız da kullanabilmeniz için daha sağlıklı ve sağlam, mobilya ve iç dekorasyon tasarımları yapıyoruz.